Kids Winter Duathlon 2016

RATS Kids Duathlon – 1st March 2016

SHORT COURSE YR 3-4

Boys – Individual
1 Toby HURIHANGANUI, Westbrook School
2 Angus WEIR, Lynmore Primary School
3 Michael STEPHENS, Waikite Valley School
4 Jimmy TAPSELL, Lynmore Primary School
5 Julien COLLET, Lynmore Primary School
6 Lachlan HOGAN, Lynmore Primary School
7 Luca MANAGH, Rotokawa School
8 Max KOLLER-SCHULTZ, Westbrook School
9 Tyler ALEXANDER, Waikite Valley School
10 Tyson HANSEN, Lynmore Primary School
11 Darcy BOWERS, Lynmore Primary School
12 Fynn COLLINS, Westbrook School 17
13 Ngataitangirua RIO, Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
14 Troy DUNN, Lynmore Primary School
15 Zac STEADMAN, Lynmore Primary School
16 Ryan REARDON, Lynmore Primary School
17 Blair SUTTON, Lynmore Primary School
18 Pererika BENNETT, Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
19 Max GILCHRIST, Chapman College Boys
20 Daniel SHIELS, Lynmore Primary School
21 Shai DYSON, Lynmore Primary School
22 Levi MASSAM, Lynmore Primary School
23 Benjamin VERDONK, Rotokawa School
24 Taylor NICHOLAS, Lynmore Primary School
25 Rhyot O’REILLY, Mamaku School
26 Aperehama WERAHIKO, Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
27 Alex SNOOK, Lynmore Primary School
28 Awatere DOUGLAS-KARAUNA, Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
29 Micah THOMAS, Lynmore Primary School
30 Tereomoana HAEHAE, Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
31 Raymond NELSON, Lynmore Primary School
32 Lewis LEI, Lynmore Primary School
33 James MCGREGOR, Lynmore Primary School
34 Charles MEURISSE, Lynmore Primary School
35 Scott WALLACE, Lynmore Primary School
36 Caleb CAMPBELL, Lynmore Primary School
37 Rjaye REIHANA-NATHAN, Lynmore Primary School
38 Sachin SAKTHIVEL, Westbrook School
39 Levi MASSAM, Lynmore Primary School
40 Dean RICHARDSON, Lynmore Primary School
41 Te Koha Waru O Noema RUDOLPH, Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
42 Luke WAITES, Lynmore Primary School
43 Flynn WHEELER, Waikite Valley School

Girls – Individual
1 Kate HASTINGS, Lynmore Primary School
2 Bellah BIRCHALL, Lynmore Primary School
3 Ashleigh RANDELL, Lynmore Primary School
4 Kahurangi TAUTE-COLLIER, Westbrook School
5 Ella HAMMOND, Mamaku School
6 Zara GRAY, Westbrook School
7 Maia ROBERTSON-PENE, Westbrook School
8 Samantha HARTLEY, Westbrook School
9 Hannah HICKSON, Lynmore Primary School
10 Lily LONDON, Westbrook School
11 Siwan LLOYD-JONES, Lynmore Primary School
12 Sarah RICHARDSON, Lynmore Primary School
13 Molly MCCLINTOCK, Lynmore Primary School
14 Hannah KIERNAN, Lynmore Primary School
15 Abby TWIST, Lynmore Primary School
16 Te Ruakahurangi IRIHEI, Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
17 Poppy CROUCHER, Lynmore Primary School
18 Sophie FLIGHT, Lynmore Primary School
19 Miriama TANA, Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
20 Olivia GARROOD, Lynmore Primary School
21 Wairuatoa HUNIA, Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
22 Freya SLADE, Lynmore Primary School
23 Louise WHITAKER, Lynmore Primary School
24 Manaia WHITE, Lynmore Primary School
25 Emily AVIS, Lynmore Primary School
26 Dylan GUPTILL, Lynmore Primary School
27 Tiana DEAN, Westbrook School
28 Arwen BARKER, Lynmore Primary School
29 Chloe MANAGH, Lynmore Primary School
30 Jessica COUGHE, Chapman College
31 Hanna SMITH, Lynmore Primary School
32 Maia REWITA, Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
33 Amy CRANSHAW, Lynmore Primary School
34 Kate STAUNTON, Lynmore Primary School
35 Cicely LU, Lynmore Primary School
36 Charlotte COLEMAN, Lynmore Primary School
37 Maisie O’CALLAGHAN, Lynmore Primary School
38 Isabella SLUITERS, Lynmore Primary School
39 Bella KILMISTER, Lynmore Primary School
40 Tiaria MANIAPOTO, Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
41 Katelin KELLY, Lynmore Primary School
42 Emily Rose SIMMONDS, Lynmore Primary School
43 Izabelle MANAGH, Lynmore Primary School
44 Jessica MARTIN, Lynmore Primary School
45 Annabelle HOGAN, Lynmore Primary School
46 Briana LANG, Lynmore Primary School
47 Maie RAPANA-NIANIA, Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
48 Lyla ALTON, Lynmore Primary School
49 Eva DRAVITZKI, Lynmore Primary School
50 Taylor HALFORD, Waikite Valley School

Boys – Team
1 Malaki IEROME-MILLS & Horohau THOMAS-LE VAILLANT, Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
2 Kane SHRIMPTON & Ben STEER, Chapman College
3 Nga Tapiri O Rehua HILL-WILSON & Mauri Tau TUMAI-BIDOIS, Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
4 Etera HAWKINS & Te Hikawera PAUL PENE, Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu

Girls – Team
1 Parehingaawatea UTUTAONGA & Raniera KAHIKA, Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu

SHORT COURSE YR 5-6

Boys – Individual
1 GAPES, Sean Lynmore Primary School
2 WARNES, Israel Chapman College
3 NORMAN, Josh Waikite Valley School
4 STUBBS, Toby Waikite Valley School
5 STEVENS-MCNAB, Wyatt St Marys
6 CHAPMAN, Hayden Lynmore Primary School
7 STAUNTON, Oliver Lynmore Primary School
8 LEES, Chase Westbrook School
9 EVANS, Logan Lynmore Primary School
10 HAMMOND, Keegan Mamaku School
11 FROST, Jacob Westbrook School
12 MCBETH, Lucas Lynmore Primary School
13 MURCHIE-KEARNEY, Micheal Lynmore Primary School
14 WRIGHT, Dion Westbrook School
15 VANNER, Reg Waikite Valley School
16 RELL, William Rotokawa School
17 MCKAY, Lennox Rotokawa School
18 ADAMS, Liam Waikite Valley School
19 MARTIN, Hayden Lynmore Primary School
20 NICHOLAS, Logan Lynmore Primary School
21 PARKER, Matthew Lynmore Primary School
22 ATTWOOD, Lukas Lynmore Primary School
23 O’REILLY, Shonn Mamaku School
24 MEENEHAN, TEINA Rotokawa School
25 ATTWOOD, Blake Lynmore Primary School
26 SANDS, Timothy Lynmore Primary School
27 ADAMS, Bailey Waikite Valley School
28 DYSON, Keanen Lynmore Primary School
29 COLLINS, Samuel Lynmore Primary School
30 TUHAIRWE, Luke Westbrook School
31 TUMAI-TE POU, Te Taakoha Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
32 ANDERSON, Miles Lynmore Primary School
33 WATKINSON, Mathew Lynmore Primary School

Girls – Individual
1 LIGHT, Marissa Westbrook School
2 HOWARD, Trelise Lynmore Primary School
3 HICKSON, Emma Lynmore Primary School
4 BATEMAN, Abbey Lynmore Primary School
5 TWIST, Sophie Lynmore Primary School
6 SHILTON, Hannah Lynmore Primary School
7 NEGUS, Tegan Waikite Valley School
8 HAYES, Kaia Westbrook School
9 BELMONT-NURI, Kaihau Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
10 STEPHENS, Katie Waikite Valley School
11 HARRIS, Sierra Westbrook School
12 WYATT, Bella Lynmore Primary School
13 WYNDHAM, Charlotte Lynmore Primary School
14 AKUHATA, Ava Lynmore Primary School
15 O’DRISCOLL, Sara Lynmore Primary School
16 GREENFIELD, Kaiya Lynmore Primary School
17 WARD, Rhiannon Lynmore Primary School
18 TANA, Aaria Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
19 IEROME-MILLS, Vaine Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
20 HOUKAMAU-TE POU, Te Rangiaukume Lynmore Primary School
21 FLIGHT, Alyssa Lynmore Primary School
22 HSEE, Maddie Lynmore Primary School
23 GUNARATHNA, Angika Lynmore Primary School
24 HALFORD, Jennifer Waikite Valley School
25 FRASER, Haylee Westbrook School
26 SANDS, Holly Lynmore Primary School

Girls – Team
1 DRABBLE, Annalise & DUDSON, Paige Westbrook School
2 COUGHEY, Aleshia & KNOBEL, Keziah Chapman College

Boys – Team
1 ALOFI, Micah & LESTER, Flynn Chapman College
2 KEEPA, Tawhio & NIEUWOUDT, Simeon Chapman College

Long Course YR 5-6

Boys – Individual
1 MUTTON, Jesse Chapman College
2 MCLEOD, Ewan Lynmore Primary School
3 LEI, Harrison Lynmore Primary School
4 HASTINGS, Ryan Lynmore Primary School
5 LAWSON, Callum Lynmore Primary School
6 KOLLER-SCHULTZ, HARRY Westbrook School
7 FURSTENBURG, Paul Lynmore Primary School
8 HAINES, Lewis Lynmore Primary School
9 GRAY, Matthew Westbrook School
10 FIELD, Isaac Lynmore Primary School
11 ZUIDMEER, Tomas Lynmore Primary School
12 CLARKE, Ben Lynmore Primary School
13 JOHNSTON, Toby Westbrook School
14 POTTER, Connor Lynmore Primary School
15 OLD, Patrick Lynmore Primary School
16 BAMFIELD, Leo Lynmore Primary School
17 LEWIS, Rupert Rotokawa School
18 IRIHEI, Nikau Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
19 SMITH, Cameron Lynmore Primary School
20 PROUDLEY, Carter Lynmore Primary School
21 TRASS, Samuel Lynmore Primary School
22 PROCTOR, Kalai Rotokawa School
23 HOGGARD, Ethan Lynmore Primary School
24 VAN BASTEN BATENBURG, Luca Lynmore Primary School
25 HANSEN, Dante Lynmore Primary School
26 TE KOWHAI, Noah Westbrook School
27 LAWES, Bradley Westbrook School
28 SLADE, Kade Lynmore Primary School
29 SPARKS, Luke Lynmore Primary School
30 LAREY, Wesley Lynmore Primary School
31 FRASER, Flynn Lynmore Primary School
32 SMITH, Harrison Lynmore Primary School
33 GRUNWELL, Kaspa Lynmore Primary School
34 FLEET, Michael Lynmore Primary School
35 BREEN, Jarod Westbrook School
36 COLLINS, Ben Westbrook School
37 WILLIAMS, Christian Westbrook School
38 BOWERS, Liam Lynmore Primary School
39 HUNIA, Tiki Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
40 WAITES, Jacob Lynmore Primary School
41 JOY, Lukas Lynmore Primary School
42 AGNEW, Logan Lynmore Primary School
43 WRIGHT, Gabriel Lynmore Primary School
44 THOMAS, Waiti Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
45 DAVY, Logan Rotokawa School
46 SAWROOP, Harish Lynmore Primary School
47 WATSON, Matthew Lynmore Primary School
48 SAWROOP, Manish Lynmore Primary School
49 CRONIN, Tai Rotokawa School
50 KINGSTON, Oakley Rotokawa School
51 CLAYTON, Liam Lynmore Primary School
52 SUTHERLAND, Mason Rotokawa School
53 HUNIA, Heremaia Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
54 LU, Ryan Lynmore Primary School
DNF MITCHELL, Joel Westbrook School

Girls – Individual
1 PHIPPS, Milla Lynmore Primary School
2 DODD, Julia Lynmore Primary School
3 LORD, Freya Lynmore Primary School
4 JOHNSTON, Harriet Westbrook School
5 HOLLOWS, Ella Lynmore Primary School
6 AVIS, Lizzie Lynmore Primary School
7 ROGERS, Te Pumanawa O Toku Ate Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
8 WEBLIN, Katrina Lynmore Primary School
9 ISAACS, Tara Chapman College
10 DAVY, Charlotte Lynmore Primary School
11 LLOYD-JONES, Menna Lynmore Primary School
12 BECK, Emma Lynmore Primary School
13 WEIR, Brooke Lynmore Primary School
14 WAITOA, Jordis Lynmore Primary School
15 NIELSEN, Allanah Lynmore Primary School
16 WARD, Emilia Lynmore Primary School
17 LANG, Caitlin Lynmore Primary School
18 CALVERT, Samara Rotokawa School
19 BOTTOMLEY, Mya Lynmore Primary School
20 DOUGLAS-KARAUNA, Waikimihia Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
21 PROCTOR, Capryce Rotokawa School
22 DRAVITZKI, Alice Lynmore Primary School
23 JANSEN, Melissa Westbrook School

Girls – Team
1 WAEREA-TAMAI, Rona & TUHAKARAINA-SIMON, Pirihinekururangi Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu

Long Course YR 7-8

Boys – Individual
1 BECK, Cameron John Paul College
2 FLORENCE, Will John Paul College
3 FOOKES, Clay Mokoia Intermediate
4 BALDWIN, Sam Rotorua Intermediate
5 VEITCH, Matthew John Paul College
6 STEVENS-MCNAB, Lachlan John Paul College
7 MANAGH, Cody Mokoia Intermediate
8 DALZIEL, Robbie Mokoia Intermediate
9 PINCKNEY, Sam Mokoia Intermediate
10 BATTERSBY, Nicolas Mokoia Intermediate
11 CROUCH, George John Paul College
12 LAWES, Gregory John Paul College
13 ROSS, Lachlan Mokoia Intermediate
14 ANDERSON, Dylan Mokoia Intermediate
15 VEITCH, Angus John Paul College
16 BAMFIELD, Joshua John Paul College
17 CHEESMAN, Sam Mokoia Intermediate
18 MULLER, Daniel Waikite Valley School
19 HEMANA, Koan Rotorua Intermediate
20 RICHARDS-WARD, Seth Mokoia Intermediate
21 MARSON, Anthony Mokoia Intermediate
22 FROST, Dylan Rotorua Intermediate
23 HALE, Jack Rotorua Intermediate
24 RICHARDSON, Joshua John Paul College
25 WANG, Danyon John Paul College
26 SIMMONDS, Fraser John Paul College
27 BIRCHALL, Korban Mokoia Intermediate
28 BURRELL, Logan Mokoia Intermediate
29 SMITH , Jay Mokoia Intermediate
30 GILCHRIST, Daniel Chapman College
31 JANSEN, Jacob Rotorua Intermediate
32 CALVERT, Spenser Mokoia Intermediate

Girls – Individual
1 GAPES, Hannah John Paul College
2 HASTINGS, Jenna John Paul College
3 HOWARD, Gisele John Paul College
4 CLARKE , Allie John Paul College
5 BJARNADOTTIR, Olina John Paul College
6 KISSLING-HEMSWORTH, Dolce John Paul College
7 STEADMAN , Chloe Mokoia Intermediate
8 PITMAN, Promyss Chapman College
9 DENDER, Eilis John Paul College

Boys – Team
1 LAWSON, Didier’ & EGGLESTON, Jack Mokoia Intermediate
2 TAYLOR, Xavier’ & TOPLESS, Cole Rotorua Intermediate
3 ANDERSON, Bronson’ & ANDREWS, Jason Rotorua Intermediate
4 GLASCOW, Cameron’ & FOSTER, Dean Rotorua Intermediate

Girls – Team
1 MACCORMICK, Haylea’ & LAMB, Kaitlyn John Paul College
2 RIO, Mapuna’ & TUHAKARAIN-SIMON, Te Maia Te Kura Kaupapa Maori o Te Koutu
3 BATEMAN, Sam’ & BONTHUYS, Nanique Mokoia Intermediate
4 ISAACS, Zoe’ & COOPER, Nadia Chapman College
5 SENEVIRATNE, Ashenka’ & COUGHEY, Mikayla Chapman College
6 WATSON, Rebeka’ & SIGLEY, Alicia Rotorua Intermediate